MAJETEK SPOLEČNOSTI

Fotovoltaická elektrárna Dubňany

Elektrárna o celkovém instalovaném výkonu 2,2 MWp byla uvedena do provozu v říjnu 2008. Jedná se o celkem 12 270 připojených panelů upevněných na pevných pozinkovaných konstrukcích s hliníkovým montážním systémem na sedmi hektarech doposud nevyužívané plochy. FVE je připojena přes transformátor do distribuční elektrické sítě vysokého napětí provozované energetickou společností E.ON Distribuce a.s. Tato stavba se nachází v nejslunnější části České republiky, v oblasti jižní Moravy, v průmyslové oblasti města Dubňany-Horní Huť. Jedná se o jeden z prvních projektů tohoto typu v České republice, na výstavbě se kromě generálního dodavatele – firmy SLUNETA s.r.o. – podílela významnou měrou i firma SCHÜCO INTERNATIONAL KG, dodavatel technologií.
V roce 2010 elektrárna dodá do sítě 2 200 MWh elektrické energie, což je množství, které spotřebuje ročně přibližně 400 domácností.
Generální dodavatel stavby: Sluneta s.r.o.
Financující partner: Raiffeisen – Leasing s.r.o.
Další partneři: Česká pojišťovna a.s.

Fotovoltaická elektrárna Ratíškovice

Elektrárna o celkovém instalovaném výkonu 2,2 MWp byla uvedena do provozu v listopadu 2009, celkově se jedná o 10 350 kusů panelů instalovaných na pevných konstrukcích i polohovacích jednotkách. Bylo použito 39 polohovacích jednotek Deger, významným dodavatelem stavby byla společnost SCHÜCO INTERNATIONAL. Elektrárna se nachází na deseti hektarech doposud nevyužívané plochy, pozemky jsou ve vlastnictví obce Ratíškovice a jsou pronajaty na období 30 let.
Generální dodavatel stavby: Sluneta s.r.o.
Financující partner: IMMORENT ČR
Další partneři: Kooperativa pojišťovna a.s.