Představenstvo

Ing. Petr Bína
předseda představenstva

Stavební inženýr, původem z Ústí nad Labem, vystudoval stavební fakultu ČVUT v Praze, patří k průkopníkům fotovoltaiky v České republice. V roce 2006 založil firmu SLUNETA s.r.o., která je předním dodavatelem a provozovatelem solárních elektráren v České republice a je zastoupená i na Slovensku. V průběhu posledních pěti let postavila společnost SLUNETA s.r.o. solární parky o souhrnném výkonu přes 18 MWp. Ing. Petr Bína vybudoval mimo jiné společnost SANERGIE a.s., jejíž akcie tvoří základní jmění společnosti E4U a.s.

Ing. Aleš Jelínek, CFA

Původem z jižních Čech, vystudoval na Vysoké škole ekonomické mezinárodní obchod a měnovou ekonomii. V letech 1999–2007 pracoval jako makléř a Asset Manager u společnosti Commerzbank AG (Praha), kde od roku 2003 vedl oddělení specialistů na cenné papíry. Od roku 2007 žije s rodinou ve Spolkové republice Německo, kde působil nejprve jako Business Developer pro francouzskou investiční skupinu NATIXIS zodpovědný za navázání obchodních vztahů s bankami ve východní Evropě a Rusku, v letech 2008–2010 pak jako Product Developer pro britskou skupinu Barclays Global Investors (od r. 2009 vlastněná americkou skupinou BlackRock). Člen celosvětové asociace investičních profesionálů – CFA INSTITUTE.

Ing. Jiří Hřiba

Původem z jižní Moravy, v letech 1985-1991  vystudoval fakultu provozně ekonomickou Vysoké školy zemědělské v Brně. Od roku 1992 se angažoval ve vlastní firmě zaměřené na výrobu a distribuci vína a působil též v oblasti prodeje a marketingu v potravinářském průmyslu. Od roku 2007 je ředitelem dubňanské společnosti SLUNETA a. s.  a stál tak u samého zrodu obou výroben nacházejících se v dnešním portfoliu E4U.  Společnost SLUNETA a. s. byla generálním
dodavatelem obou projektů a dodnes je zabezpečuje po technické a provozní stránce.